BCC M415-M412-3B-329-PS72N1-060
SKU: BCC0C2T Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Connection 1
    M12x1-Female, straight, 5-pin, B-coded
    Connection 2
    M12x1-Male, straight, 2-pin, B-coded
    Interface
    Profibus
    Cable
    PUR Shielded violet, 6 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    2
    Cable temperature, fixed routing
    -40...70 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -20...60 °C
    Operating voltage Ub
    60 VDC / 60 VAC
    Rated current (40 °C)
    4.0 A