BCC M414-0000-2A-003-PV3434-050
SKU: BCC0KHN Discontinued. Replacement available
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection
    M12x1-Male, straight, 4-pin, A-coded
    Switching output
    Complementary
    Cable
    PUR welding spark resistant Orange, 5 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    4
    Conductor cross-section
    0.34 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -50...90 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...90 °C
    Operating voltage Ub
    250 VDC / 250 VAC
    Rated current (40 °C)
    4.0 A