BCC M313-0000-10-004-EX43T2-030
SKU: BCC0F3L Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection
    M8x1-Female, straight, 3-pin, A-coded
    Power indicator
    Green LED
    Function indicator (Pin 4)
    LED yellow
    Switching output
    PNP normally open (NO)
    Cable
    TPE Yellow, 3 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    3
    Conductor cross-section
    22 AWG
    Cable temperature, fixed routing
    -50...105 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...105 °C
    Operating voltage Ub
    30 VDC
    Rated current (40 °C)
    4.0 A