BCC C3B4-C3B4-30-304-YX84A5-100-C009
SKU: BCC0JTU Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Special characteristics
    Washdown
    Connection 1
    7/8"-Female, straight, 4-pin
    Connection 2
    7/8"-Male, straight, 4-pin
    Cable
    TPE-V gray, 10 m
    Number of conductors
    4
    Cable temperature, fixed routing
    -50...105 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...105 °C
    Operating voltage Ub
    300 VDC / 300 VAC
    Rated current (40 °C)
    10.0 A