BCC A417-A417-70-358-VX47W8-050
SKU: BCC0A3T Discontinued
Price excluding VAT
Request a quote
    BCC0A3T (BCC A417-A417-70-358-VX47W8-050) - Double-ended cordsets - Connection 1: 1"-Female, straight, 7-pin, Connection 2: 1"-Male, straight, 7-pin, Cable: PVC Yellow, 5.00 m, Number of conductors: 7, Cable temperature, fixed routing: -40...105 °C, Operating voltage Ub: 300 VDC / 300 VAC, Rated current (40 °C): 5.0 A, IP rating: IP67/IP67, Approval/Conformity: cULus, EAC, WEEE
    Connection 1
    1"-Female, straight, 7-pin
    Connection 2
    1"-Male, straight, 7-pin
    Cable
    PVC Yellow, 5.00 m
    Number of conductors
    7
    Cable temperature, fixed routing
    -40...105 °C
    Operating voltage Ub
    300 VDC / 300 VAC
    Rated current (40 °C)
    5.0 A