BCC A325-0000-10-063-PX05A5-075
SKU: BCC0CPN Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection
    7/8"-Female, angled, 5-pin
    Switching output
    Complementary
    Cable
    PUR black, 7.5 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    5
    Conductor cross-section
    1.5 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -50...80 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -20...80 °C
    Operating voltage Ub
    300 VDC / 300 VAC
    Rated current (40 °C)
    10.0 A