BCC A324-0000-10-072-VX44W6-100
Recommended replacements:
Price excluding VAT
Request a quote
BCC092R (BCC A324-0000-10-072-VX44W6-100) - Single-ended cordsets - Connection: 7/8"-Female, angled, 4-pin, Cable: PVC Yellow, 10 m, Number of conductors: 4, Conductor cross-section: 16 AWG, Cable temperature, fixed routing: -40...105 °C, Operating voltage Ub: 300 VDC / 300 VAC, Rated current (40 °C): 10.0 A, IP rating: IP67, IP68, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC, WEEE
Connection
7/8"-Female, angled, 4-pin
Cable
PVC Yellow, 10 m
Number of conductors
4
Conductor cross-section
16 AWG
Cable temperature, fixed routing
-40...105 °C
Operating voltage Ub
300 VDC / 300 VAC
Rated current (40 °C)
10.0 A