BCC A314-0000-10-003-VX44W6-030
SKU: BCC0964 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection
    7/8"-Female, straight, 4-pin
    Cable
    PVC Yellow, 3 m
    Conductor cross-section
    16 AWG
    Cable temperature, fixed routing
    -40...105 °C
    Operating voltage Ub
    300 VDC / 300 VAC
    Rated current (40 °C)
    10.0 A