BAW M12MG2-ICC20B-BP03
SKU: BAW001H Снято с производства. Есть замена
Рекомендуемая замена:
Цена без НДС
Запросить цену
    BAW001H (BAW M12MG2-ICC20B-BP03) - Inductive distance sensors - Dimension: Ø 12 x 65 mm, Style Housing: M12x1, Installation: for flush mounting, Range: 0.5...2 mm, Analog output: Analog, current 4…20 mA, Output characteristic: falling on approach, Limit frequency –3 dB: 500 Hz, Repeat accuracy per BWN: ±6 µm, Non-linearity max.: ±45 µm, Housing material: Brass, nickel plated, Material sensing surface: PBT, Connection: Cable, 3.00 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -10...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC, WEEE
    Style Housing
    M12x1
    Installation
    for flush mounting
    Range
    0.5...2 mm
    Analog output
    Analog, current 4…20 mA
    Output characteristic
    falling on approach
    Limit frequency –3 dB
    500 Hz
    Repeat accuracy per BWN
    ±6 µm
    Non-linearity max.
    ±45 µm
    Housing material
    Brass, nickel plated
    Material sensing surface
    PBT
    Connection
    Cable, 3.00 m, PUR
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -10...70 °C