BAW M12MG2-IAC20B-BP05
SKU: BAW001E Tootmisest eemaldatud. Saadaval asendus
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BAW001E (BAW M12MG2-IAC20B-BP05) - Inductive distance sensors - Dimension: Ø 12 x 65 mm, Style Housing: M12x1, Installation: for flush mounting, Range: 0.5...2 mm, Analog output: Analog, current 0…20 mA, Output characteristic: falling on approach, Limit frequency –3 dB: 500 Hz, Repeat accuracy per BWN: ±5 µm, Non-linearity max.: ±45 µm, Housing material: Brass, nickel-plated, Material sensing surface: PBT, Connection: Cable, 5.00 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -10...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, WEEE
    Analog output
    Analog, current 0…20 mA
    Limit frequency –3 dB
    500 Hz
    Connection
    Cable, 5.00 m, PUR
    Ambient temperature
    -10...70 °C