BAW M12MG2-IAC20B-BP01,5-GS04
SKU: BAW001A Снято с производства. Есть замена
Рекомендуемая замена:
Цена без НДС
Запросить цену
    BAW001A (BAW M12MG2-IAC20B-BP01,5-GS04) - Inductive distance sensors - Dimension: Ø 12 x 65 mm, Style Housing: M12x1, Installation: for flush mounting, Range: 0.5...2 mm, Analog output: Analog, current 0…20 mA, Output characteristic: falling on approach, Limit frequency –3 dB: 500 Hz, Repeat accuracy per BWN: ±5 µm, Non-linearity max.: ±45 µm, Housing material: Brass, nickel plated, Material sensing surface: PBT, Connection: Cable with connector, M12x1-Male, 3-pin, 1.50 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -10...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC, WEEE
    Analog output
    Analog, current 0…20 mA
    Limit frequency –3 dB
    500 Hz
    Connection
    Cable with connector, M12x1-Male, 3-pin, 1.50 m, PUR
    Ambient temperature
    -10...70 °C