BAE PS-XA-1W-24-038-601-I
SKU: BAE00TH Tootmisest eemaldatud
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BAE00TH (BAE PS-XA-1W-24-038-601-I) - Heartbeat® power supply units with IO-Link interface - Dimension: 85.4 x 72.6 x 139 mm, Version: IP67, Mounting part: Flange mounting, Housing material: Aluminium, PC, Connection (supply voltage IN): 7/8"-Male, Connection (supply voltage OUT): 7/8"-Female, Input voltage: 100…240 V AC, 1-phase, Rated output voltage DC: 24 V, Rated output current: 3.8 A, Output capacity max.: 91.2 W, Output current max.: 6 A for max. 4s, IP rating: IP67, with connector, Approval/Conformity: CE, IO-Link, WEEE, Ambient temperature: -25...70 °C
    Version
    IP67
    Mounting part
    Flange mounting
    Housing material
    Aluminium | PC
    Connection (supply voltage IN)
    7/8"-Male
    Connection (supply voltage OUT)
    7/8"-Female
    Input voltage
    100…240 V AC, 1-phase
    Rated output voltage DC
    24 V
    Rated output current
    3.8 A
    Output capacity max.
    91.2 W
    Output current max.
    6 A for max. 4s
    IP rating
    IP67, with connector
    Approval/Conformity
    CEIO-LinkWEEE
    Ambient temperature
    -25...70 °C