SLG25S-180SDR11D0D
SKU: 1156199 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-180SDR11D0D | Optical light exit: Slim | Beam separation: 25 mm | Operating range: 2.7 m | Detection height: 1,800 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    500 mm ... 3,800 mm
    Parallel beam (recommended)
    500 mm ... 2,700 mm
    Detection height
    1,800 mm
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “LOW”
    Number of beams
    72
    Scan time, parallel beam
    5.5 ms
    Scan time, cross beam
    11 ms
    Repeatability, parallel beam
    5.5 ms
    Repeatability, cross beam
    16.4 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    21.9 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    43.8 ms
    Max. response time, parallel beam
    28.2 ms
    Max. response time, cross beam
    55.6 ms
    Sender
    ≤ 60.6 mA2)
    Receiver
    ≤ 82.2 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V