OD2-P120W60I0
SKU: 6036629 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Laser distance sensors | OD Value | OD2-P120W60I0 | Communication interface: - | Digital output: 2 x PNP | Type of analog output: Current output | Measuring range: 60 mm ... 180 mm | Linearity: ± 120 µm | Laser class: 2 | Typ. light spot size (distance): 1 mm x 1.5 mm (120 mm) | Housing material: Plastic | Connection type: Male connector, M12, 8-pin, swivel connector unit
    DCavg
    0%