LFV230-XXHRMTPM0150
SKU: 6067507 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Level sensors | LFV200 | LFV230-XXHRMTPM0150 | Communication interface: - | Process connection: Conical coupling DN 40 acc.To DIN 11851 with union nut (PN 40, 316L, Ra < 0.8µm) | Probe length: 150 mm | Probe type: Tuning fork | Remote amplifier: No | Output signal: Transistor output PNP | Connection type: M12 round connector x 1, 4-pin | Process temperature: –40 °C ... +150 °C | Process pressure: –1 bar ... 64 bar | Wetted parts: Stainless steel 1.4404 / 316L | Enclosure rating: IP67 | Display: no | PWIS-cleaned: no | Bluetooth: no