DBS60E-S4EC00010
SKU: 1073653 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Incremental encoders | DBS60 | DBS60E-S4EC00010 | Mechanical design: Solid shaft face mount flange 10 mm x 19 mm (With flat) | Communication interface: 10 V ... 27 V, HTL, Push pull | Connection type: Male connector, M12, 8-pin, radial | Pulses per revolution: 10 | Flange type / stator coupling: Flange with 3 x M3 and 3 x M4