DBS60E-B2CJ00100
SKU: p363351 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Incremental encoders | DBS60 | DBS60E-B2CJ00100 | Mechanical design: Blind hollow shaft 8 mm (Front clamp) | Communication interface: 10 V ... 30 V, TTL, RS-422 | Connection type: Cable, 8-wire, universal, 0.5 m | Pulses per revolution: 100 | Flange type / stator coupling: 2-sided stator coupling, slot, screw hole circle 63–83 mm