BSP V010-EV009-P00S2B-S4-Z03
SKU: BSP00YW Tootmisest eemaldatud
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BSP00YW (BSP V010-EV009-P00S2B-S4-Z03) - Digital pressure sensors with display - Measuring range: –1...10 bar, Accuracy: ±0.5 % FSO BFSL, Overload pressure: 20 bar, Burst pressure: 35 bar, Operating voltage Ub: 18...30 VDC, Interface: IO-Link 1.1, Analog output: Analog, voltage/Analog, current selectable 4…20 mA/0…10 V, Switching output: 2x PNP/NPN NO/NC selectable, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Process connection: G 1/4" (DIN 3852), Process connection material: 1.4301 stainless steel, Gasket, material: FKM, Housing material: Stainless steel (1.4301), PE, High-density polyethylene, Media temperature: -40...125 °C, Ambient temperature: -40...85 °C, IP rating: IP67, when threaded in, Approval/Conformity: CE, cULus, WEEE
    Accuracy
    ±0.5 % FSO BFSL
    Overload pressure
    20 bar
    Burst pressure
    35 bar
    Operating voltage Ub
    18...30 VDC
    Interface
    IO-Link 1.1
    Analog output
    Analog, voltage/Analog, current selectable 4…20 mA/0…10 V
    Switching output
    2x PNP/NPN NO/NC selectable
    Housing material
    Stainless steel (1.4301)PE, High-density polyethylene
    Media temperature
    -40...125 °C
    Ambient temperature
    -40...85 °C