BSP V010-EV002-A00S1B-S4
Soovitatav asendus:
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
BSP008M (BSP V010-EV002-A00S1B-S4) - Digital pressure sensors with display - Measuring range: –1...10 bar, Accuracy: ±0.5 % FSO BFSL, Overload pressure: 20 bar, Burst pressure: 35.00 bar, Operating voltage Ub: 18...36 VDC, Interface: IO-Link 1.1, Analog output: Analog, voltage 0…10 V, Switching output: PNP normally open/normally closed (NO/NC), Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Process connection: G 1/4" (DIN 3852), Process connection material: 1.4301 stainless steel, Gasket, material: FKM, Housing material: PA, PA 6.6, Media temperature: -25...125 °C, Ambient temperature: -25...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, WEEE
Measuring range
–1...10 bar
Accuracy
±0.5 % FSO BFSL
Overload pressure
20 bar
Burst pressure
35.00 bar
Operating voltage Ub
18...36 VDC
Interface
IO-Link 1.1
Analog output
Analog, voltage 0…10 V
Switching output
PNP normally open/normally closed (NO/NC)
Connection
Connector, M12x1-Male, 4-pin
Process connection
G 1/4" (DIN 3852)
Process connection material
1.4301 stainless steel
Gasket, material
FKM
Housing material
PAPA 6.6
Media temperature
-25...125 °C
Ambient temperature
-25...85 °C