BSP M750-ZT006-A02S1B-S4-006
Request a quote
BSP00UY (BSP M750-ZT006-A02S1B-S4-006) - Front flush pressure sensors - Measuring range: 0...750 mbar, Accuracy: ±0.25 % FSO BFSL, Overload pressure: 5 bar, Burst pressure: 7.50 bar, Operating voltage Ub: 18...36 VDC, Interface: IO-Link 1.1, Analog output: Analog, current 4…20 mA, Switching output: PNP normally open/normally closed (NO/NC), Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Process connection: 1 1/2" Tri Clamp, Process connection material: 1.4404 stainless steel, Gasket, material: without, welded, Housing material: 1.4301 stainless steel, PA 6.6, Media temperature: -10...125 °C, Ambient temperature: -40...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, WEEE