BNS 819-D04-D16-100-10
SKU: BNS00H0 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Continuous current
    1-4. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-4. Switch position: 250 V AC
    Switch position spacing
    16 mm
    Connection type
    1-4. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...85 °C