BNS 819-B02-R12-61-12-10-FD
SKU: BNS027W Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Continuous current
    1-2. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 250 V AC
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C