BNS 813-D10-R12-100-10-01-FD
SKU: BNS017P Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Number of switching positions
    10x Roller
    Continuous current
    1-10. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-10. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-10. Switch position: 60 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C