BNS 813-D08-D12-100-55-1195
SKU: BNS03Y5 Снято с производства
Цена без НДС
Запросить цену
    BNS03Y5 (BNS 813-D08-D12-100-55-1195) - Mechanical multiple position limit switches with safety switch positions - Dimension: 120 x 140 x 86.5 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Version: Safety EN 60204-1, Operating principle: 1-7. Switch position: Inductive, 8. Switch position: Mechanical, Range: 2 mm, Continuous current: 1-7. Switch position: 0.2 A, 8. Switch position: 6 A, Rated operating voltage Ue: 1-7. Switch position: 24 V DC, 8. Switch position: 250 V AC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 8. Switch position: 40 m/min, Switch position spacing: 12 mm, Connection type: 1-8. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, CCC, WEEE
    Operating principle
    1-7. Switch position: Inductive | 8. Switch position: Mechanical
    Range
    2 mm
    Continuous current
    1-7. Switch position: 0.2 A8. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-7. Switch position: 24 V DC8. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    8. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-8. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...70 °C