BNS 813-B03-E12-61-A-55-1147
SKU: BNS02JE Снято с производства
Цена без НДС
Запросить цену
    BNS02JE (BNS 813-B03-E12-61-A-55-1147) - Mechanical multiple position limit switches with safety switch positions - Dimension: 79 x 48 x 77.5 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 3x E-Chisel, Version: Safety EN 60204-1, Operating principle: 1-2. Switch position: Mechanical, 3. Switch position: Inductive, Continuous current: 1-2. Switch position: 6 A, 3. Switch position: 0.2 A, Rated operating voltage Ue: 1-2. Switch position: 250 V AC, 3. Switch position: 24 V DC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-2. Switch position: 30 m/min, Switch position spacing: 12 mm, Connection type: 1-3. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, CCC, WEEE
    Number of switching positions
    3x E-Chisel
    Operating principle
    1-2. Switch position: Mechanical | 3. Switch position: Inductive
    Continuous current
    1-2. Switch position: 6 A3. Switch position: 0.2 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 250 V AC3. Switch position: 24 V DC
    Approach speed
    1-2. Switch position: 30 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-3. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...70 °C