BES Q08MEC-NSC15B-S26G
Soovitatav asendus:
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
BES03Y7 (BES Q08MEC-NSC15B-S26G) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: 24 x 8 x 8 mm, Style Housing: 8x8, Installation: for flush mounting, Range: 1.5 mm, Switching output: NPN normally open (NO), Switching frequency: 3000 Hz, Housing material: Brass, Nickel-free coated, Material sensing surface: PBT, Connection: Connector, M5x0.5-Male, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC
Range
1.5 mm
Switching output
NPN normally open (NO)
Switching frequency
3000 Hz
Connection
Connector, M5x0.5-Male
Ambient temperature
-25...70 °C