BES M30ML-NSC10B-D012
SKU: BES031A Tootmisest eemaldatud
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BES031A (BES M30ML-NSC10B-D012) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 56 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: for flush mounting, Range: 10 mm, Switching output: NPN normally open (NO), Switching frequency: 400 Hz, Housing material: Brass, nickel plated, Material sensing surface: PA 12, Connection: Connector, Special connector-Special connector, 0.30 m, PVC, Operating voltage Ub: 12...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C
    Style Housing
    M30x1.5
    Installation
    for flush mounting
    Range
    10 mm
    Switching output
    NPN normally open (NO)
    Switching frequency
    400 Hz
    Housing material
    Brass, nickel plated
    Material sensing surface
    PA 12
    Connection
    Connector, Special connector-Special connector, 0.30 m, PVC
    Operating voltage Ub
    12...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C