BES M30MI-PSC10B-S04G
SKU: BES00A3 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Style Housing
    M30x1.5
    Installation
    for flush mounting
    Range
    10 mm
    Switching output
    PNP normally open (NO)
    Switching frequency
    400 Hz
    Housing material
    Brass, nickel-plated
    Material sensing surface
    PA 12
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Operating voltage Ub
    12...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C