BES M30MI-NOC10B-S04G
SKU: BES044M Снято с производства
Цена без НДС
Запросить цену
    BES044M (BES M30MI-NOC10B-S04G) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 65 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: for flush mounting, Range: 10 mm, Switching output: NPN normally closed (NC), Switching frequency: 400 Hz, Housing material: Brass, nickel plated, Material sensing surface: PA 12, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Operating voltage Ub: 12...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC
    Range
    10 mm
    Switching output
    NPN normally closed (NC)
    Switching frequency
    400 Hz
    Housing material
    Brass, nickel plated
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Operating voltage Ub
    12...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C