BES M30MF-USH15B-BV02
SKU: BES03FT Abandonné. Remplacement disponible
Remplacement recommandé:
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES03FT (BES M30MF-USH15B-BV02) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 42.5 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: for flush mounting, Range: 15 mm, Switching output: Non-polarized normally open (NO), Switching frequency: 400 Hz, Housing material: Brass, Nickel-free coated, Material sensing surface: PA 12, Connection: Cable, 2.00 m, PVC, Operating voltage Ub: 10...55 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, EAC, WEEE
    Range
    15 mm
    Switching frequency
    400 Hz
    Connection
    Cable, 2.00 m, PVC
    Operating voltage Ub
    10...55 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C