BES M30MD-NSC10B-BP02-003
Soovitatavad asendused:
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
BES00F0 (BES M30MD-NSC10B-BP02-003) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 36 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: for flush mounting, Range: 10 mm, Switching output: NPN normally open (NO), Switching frequency: 150 Hz, Housing material: Brass, nickel-plated, Material sensing surface: PA 12, Connection: Cable, 2.00 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: cULus, CE, EAC
Style Housing
M30x1.5
Installation
for flush mounting
Range
10 mm
Switching output
NPN normally open (NO)
Switching frequency
150 Hz
Housing material
Brass, nickel-plated
Material sensing surface
PA 12
Connection
Cable, 2.00 m, PUR
Operating voltage Ub
10...30 VDC
Ambient temperature
-25...70 °C