BES M18MD-PSC12E-S04G-W
Soovitatavad asendused:
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
BES02K7 (BES M18MD-PSC12E-S04G-W) - Inductive factor 1 sensors - Dimension: Ø 18 x 50 mm, Style Housing: M18x1, Installation: non-flush, Range: 12 mm, Switching output: PNP normally open (NO), Switching frequency: 2500 Hz, Housing material: Brass, PTFE coated, Material sensing surface: LCP/PTFE, Connection: Connector, M12x1-Male, 4-pin, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, Magnetic field immune: magnetic field immune (AC/DC), IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC, WEEE, Additional features: Factor 1, Weld immune
Style Housing
M18x1
Installation
non-flush
Range
12 mm
Switching output
PNP normally open (NO)
Switching frequency
2500 Hz
Housing material
Brass, PTFE coated
Material sensing surface
LCP/PTFE
Connection
Connector, M12x1-Male, 4-pin
Operating voltage Ub
10...30 VDC
Ambient temperature
-25...70 °C