BCC M428-0000-1A-046-PS0825-300
SKU: BCC0LJ3 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection
    M12x1-Female, angled, 8-pin, A-coded
    Cable
    PUR Shielded black, 30 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    8
    Conductor cross-section
    0.25 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -50...90 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...90 °C
    Operating voltage Ub
    30 VDC / 30 VAC
    Rated current (40 °C)
    2.0 A