BCC M415-0000-1L-017-PX85A5-050
SKU: BCC0K3J Discontinued. Replacement available
Price excluding VAT
Request a quote
    BCC0K3J (BCC M415-0000-1L-017-PX85A5-050) - Single-ended cordsets - Connection: M12x1-Female, straight, 5-pin, L-coded, Cable: PUR gray, 5.00 m, Drag chain compatible, Number of conductors: 5, Conductor cross-section: 1.5 mm², Cable temperature, fixed routing: -40...90 °C, Cable temperature, flexible routing: -30...90 °C, Operating voltage Ub: 60 VDC / 50 VAC, Rated current (40 °C): 16.0 A, IP rating: IP65, IP67, IP69K, Approval/Conformity: CE, EAC, WEEE
    Connection
    M12x1-Female, straight, 5-pin, L-coded
    Cable
    PUR gray, 5.00 m, Drag chain compatible
    Number of conductors
    5
    Conductor cross-section
    1.5 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -40...90 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -30...90 °C
    Operating voltage Ub
    60 VDC / 50 VAC
    Rated current (40 °C)
    16.0 A