BCC M415-0000-1A-001-PX0334-250
SKU: BCC06TN Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection
    M12x1-Female, straight, 5-pin, A-coded
    Cable
    PUR black, 25 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    3
    Conductor cross-section
    0.34 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -50...90 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...90 °C
    Operating voltage Ub
    250 VDC / 250 VAC
    Rated current (40 °C)
    4.0 A