BCC M414-0000-2A-068-VS24N7-020
SKU: BCC084R Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection
    M12x1-Male, straight, 4-pin, A-coded
    Interface
    CC-Link
    Cable
    PVC Shielded Red, 2 m
    Number of conductors
    3
    Conductor cross-section
    20 AWG
    Cable temperature, fixed routing
    -40...70 °C
    Operating voltage Ub
    250 VDC / 250 VAC
    Rated current (40 °C)
    4.0 A