BCC A51C-A51C-70-362-VX4CW8-300
SKU: BCC0H9M Discontinued
Price excluding VAT
Request a quote
    BCC0H9M (BCC A51C-A51C-70-362-VX4CW8-300) - Double-ended cordsets - Connection 1: 1 1/8"-Female, straight, 12-pin, Connection 2: 1 1/8"-Male, straight, 12-pin, Cable: PVC Yellow, 30.00 m, Number of conductors: 12, Cable temperature, fixed routing: -40...105 °C, Operating voltage Ub: 300 VDC / 300 VAC, Rated current (40 °C): 4.0 A, IP rating: IP67/IP67, Approval/Conformity: cULus, EAC, WEEE
    Connection 1
    1 1/8"-Female, straight, 12-pin
    Connection 2
    1 1/8"-Male, straight, 12-pin
    Cable
    PVC Yellow, 30.00 m
    Number of conductors
    12
    Cable temperature, fixed routing
    -40...105 °C
    Operating voltage Ub
    300 VDC / 300 VAC
    Rated current (40 °C)
    4.0 A