BCC A314-A324-30-304-EX44W6-010
Recommended replacements:
Price excluding VAT
Request a quote
BCC0FZN (BCC A314-A324-30-304-EX44W6-010) - Double-ended cordsets - Connection 1: 7/8"-Female, straight, 4-pin, Connection 2: 7/8"-Male, angled, 4-pin, Cable: TPE Yellow, 1.00 m, Number of conductors: 4, Cable temperature, fixed routing: -40...105 °C, Operating voltage Ub: 300 VDC / 300 VAC, Rated current (40 °C): 10.0 A, IP rating: IP67, IP68/IP67, IP68, Approval/Conformity: cULus, EAC, WEEE
Connection 1
7/8"-Female, straight, 4-pin
Connection 2
7/8"-Male, angled, 4-pin
Cable
TPE Yellow, 1.00 m
Number of conductors
4
Cable temperature, fixed routing
-40...105 °C
Operating voltage Ub
300 VDC / 300 VAC
Rated current (40 °C)
10.0 A